Upozorňujeme, že na straně přepravců dochází k několikadennímu zpoždění a zásilky, ač jsou od nás odeslány v deklarovaný den, nabírají zpoždění. V případě, že se rozhodnete využít službu Doručení na adresu - Kurýr a v případě vyčerpání maximálního denního limitu kurýrů, bude Vaše zásilka doručena na nejbližší výdejní místo Zásilkovny, pokud to je možné. Proto doporučujeme MAXIMÁLNĚ VYUŽÍVEJTE VÝDEJNÍ MÍSTA ZÁSILKOVNY, DOPRAVA DO NICH JE PLYNULÁ A BEZ OMEZENÍ. Děkujeme za pochopení.

Bambusové vlákno - materiál budoucnosti!

Zapomeňte na oblečení ze syntetických materiálů. Máme pro vás příjemnější a navíc ekologickou variantu - oblečení s bambusovým vláknem.

bambusova-kosilka

Bambus je travina s extrémně krátkou dobou růstu. Během jednoho dne doroste o 1 m a nejvyšší rostliny dosahují až 40 m na výšku. Využití je různé, už staletí se používá jako stavební a konstrukční materiál, k výrobě nábytku a v posledních několika málo letech také v oděvním průmyslu. Hovoří se o něm jako o materiálu budoucnosti.

Kromě toho, že pěstování bambusu není nikterak náročné, jihoafričtí vědci ze Stellenbosch University v roce 2011 zjistili, že obsahuje látku zvanou “bamboo kun”. Tato látka chrání rostlinu před bakteriemi a plísní, proto se pro jeho pěstování nepoužívají žádné pesticity a jeho produkce je tak veskrze ekologická.

Tuto jedinečnou látku si zachovávají i samotná bambusová vlákna. To oceníte zejména při nošení bambusového oblečení v parném létě či při sportu. Díky antibakteriálním vlastnostem eliminuje až 70 % nežádoucích bakterií a zabrání vzniku nežádoucích pachů.

Určitě také oceníte jeho jedinečnou schopnost absorbovat vlhkost a vyrovnávat teplotní rozdíly. Oblečení má celkově až 3-4 krát větší savost než bavlna. Saje a odpařuje pot, udržuje tak na pokožce přirozené prostředí a prádlo se na pokožku nelepí. Díky své mikrostruktuře zůstává bambusové vlákno v horkém počasí chladnější než bavlna a v zimě naopak příjemně zahřívá. Tyto termoregulační vlastnosti jsou srovnatelné se syntetickými vlákny z nichž se vyrábí funkční prádlo. Jde však o přírodní alternativu a proto je vhodnější i  pro osoby s citlivější pokožkou.

Bambusové vlákno vás příjemně překvapí při každém dotyku svou jemností, které jde přirovnat k hedvábí či kašmíru. Kromě své prodyšnosti, antibakteriálním a termoregulačním vlastnostem je také velice pružné. Díky tomu se krásně přizpůsobí všem křivkám vašeho těla.

Vyzkoušejte na vlastní kůži noční košilky a pyžama nebo kvalitní sportovní oblečení z bambusového vlákna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.